Pro čtenáře od 9 do 12 let
Andreas Suchanek, Markéta Bartoš Tautrmanová
Šeptající les. Pohřešovaný profesor

Příběh z fantasy série odehrávající se v magickém lese obývaném mnoha tajemnými bytostmi.Ella hledá svého dědečka, který bydlel ve stejném domě jako Lukáš s rodiči a který se v Šeptajícím lese ztratil. Jedinou stopou je podivná hádanka, kterou po sobě zanechal. Lukáš a jeho přátelé se uvolí, že jí pomohou. A tak se všichni po hlavě vrhnou do nového dobrodružství.

Alice Horáčková
Rozpůlený dům : příběh sudetské rodiny

Román české autorky inspirovaný vlastní rodinnou historií, odehrávající se během 2. světové války v sudetské vesnici. Do určitého okamžiku žijí všichni pospolu, Češi i Němci. Pak ale přichází protektorát a začíná peklo na zemi.Autorka se ve své čtvrté knize vrací do malebné česko-německé vesnice první poloviny 20. století a z odposlouchaných historek, vzpomínek i archivních záznamů splétá velký „familienroman“. Mezi její předky patřili pytláci a pašeráci, svobodomyslné ženy i úspěšní kšeftmani s textilem. Je to příběh o tajných láskách, změnách identit, útěcích, křivdách a žabomyších válkách, které nakonec stály životy. Češi a Němci tu žijí ve smíšených manželstvích, ale taky se handrkují o to, kdo komu zamordoval psa, kdo dřív vystaví novou školu a k jaké národnosti se kdo přihlásí ve sčítání lidu. Z jedné strany je přitom diriguje Jednota severočeská a z druhé Deutscher Kulturverband.

Moyes, Jojo
Loď plná nevěst

Román oblíbené anglické spisovatelky je inspirován skutečnými událostmi, kdy se po druhé světové válce ženy hromadně stěhovaly přes celý svět za svými novými manželi. Píše se rok 1946. Druhá světová válka skončila a po celém světě začínají mladé ženy plnit sliby, které daly mužům, za něž se během války provdaly. V australském Sydney se čtyři ženy připojí k dalším šesti stům padesáti válečným nevěstám na neobvyklé cestě do Anglie na letadlové lodi Victoria, která převáží nejen zbraně a letadla, ale i tisíc námořních důstojníků. A byť na palubě panují přísná pravidla, životy cestujících se začnou přes hrozbu přísných sankcí proplétat. A Frances Mackenziové, komplikované mladé ženě, utíkající před minulostí, změní tato plavba navždy život.

Alena Mornštajnová
Les v domě

Dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Říkají jí Cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc. Otec kamsi zmizel při povodních, matka utíká před odpovědností k milencům a alkoholu -- a Cácora zůstala viset na krku nevraživé babičce, která obhospodařuje zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno špatné lze v životě jednoduše vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom prostě nemluvit. Jenže všude kolem je les, ve kterém se skrývá cosi hrozivého, a Cácora jednoho dne mluvit začne...

Lacrosse Marie
Falešné pozlátko

V dalším pokračování rodinné ságy ze secesní Vídně se hlavní hrdinka Žofie stane dvorní dámou císařovny Sisi, bude muset přihlížet svatbě své lásky a sama pak prchne před sňatkem do kavárny svého strýce. Vídeň, konec 19. století. Mladá Žofie z Werdenfelsu nastoupí na místo dvorní dámy císařovny Sisi. Prožívá z vnějšího pohledu fascinující, ale za kulisami nesmírně bigotní život u císařského dvora. A poté se také musí zúčastnit svatby své velké lásky Richarda s Amálií z Thurnu. Když se má i ona proti své vůli provdat za mnohem staršího šlechtice, uprchne z císařského dvora do kavárny svého nemocného strýce. Tam přebírá první úkoly spojené s pozicí provozní vedoucí.