Odoul, Michel
Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Když se naučíme vnímat člověka (a tedy sebe sama) jako propojený celek, kde „vše souvisí se vším“, zjistíme, že vazby a spojitosti mezi tělem, tělesnými orgány a jejich funkcemi na jedné straně a psychikou na straně druhé, nejsou žádná magie, ba ani ezoterika, ale že jde o čistě biologické vyjádření našeho stavu. Klíčem k tomuto pochopení je právě tato kniha.

Jiřina Bohdalová, Jiří Janoušek
Můj život mezi slzami a smíchem

Knižní událost podzimu – Jiřina Bohdalová téměř v devadesáti letech vypráví o svém životě. Poprvé knižně. Fotografie z osobního archivu. Jak Jiřina Bohdalová bilancuje svůj život? Čeho si považuje ve své herecké dráze, kterou začala před 81 lety jako osmiletá? Co cítí, když se ohlédne za svým soukromým životem, který se snažila tak přísně střežit? Jak prožívala žalářování otce za vlastizradu a v jakých podmínkách vychovávala dceru Simonu? Proč nad ní držel ochrannou ruku Jan Werich? Kolikrát jí do života vstoupila StB – od zatčení přes návrhy na donášení až k soudnímu rozhodnuté provést výmaz jejího jména ze seznamů spolupracovníků? Proč jí prezident Novotný děkoval za to, že si ho nevzala, zatímco prezidentova manželka jí chtěla vystrojit svatbu s Radkem Brzobohatým?

Macek, Petr
Iva Janžurová : včera, dnes a zítra

Rozšířené a aktualizované vydání biografie jedné z našich nejpopulárnějších hereček přibližuje její osobní i profesní život.Knihu doprovázejí unikátní fotografie z divadelních i filmových archivů, cenný je chronologicky zpracovaný soupis divadelních a filmových rolí a přehled všech ocenění.

Thrillery
Shepherd, Catherine
Vražda na hřišti

U skluzavky na dětském hřišti je nalezena mrtvá mladá žena v bílých nabíraných šatech. Vlasy má spletené do copů a vypadá jako vzorná školačka. Při ohledání soudní lékařka Julia Schwarzová zjistí, že v jejím srdci vězí zlomený šíp. Nikde ale není žádná krev. Vyšetřování nabírá na obrátkách, když je na hřišti v sousedství objevena další mrtvá, opět s copánky a ve stejných šatech. Ukáže se, že dívky měly ještě něco společného – obě bojovaly se závislostí. Je jasné, že je má na svědomí stejný pachatel. Bude vraždit dál?

Pro čtenáře od 9 do 12 let
Peroutková, Ivana
Valentýnka a detektivní kancelář

Valentýnka pátrá po ukradených andělech. Pátý díl oblíbené série. Valentýnčin tatínek se v novinách dočte, že z kostela v nedaleké vesnici se ztratily sochy andělů. Právě tato krádež dívence vnukne nápad na novou hru – spolu s kamarády si založí detektivní kancelář a rozhodnou se zloděje vypátrat. Všichni se vypraví do centra města, kde na náměstí pozorují okolní hemžení. A brzy se začne dít něco moc podezřelého… Podaří se dětem rozplést celou záhadu a odhalit pachatele dřív, než sochy zmizí nadobro?