Dospělí - naučná literatura
Formáčková, Marie
Jan Tříska

Byl Romeem i Lorenzacciem, byl Faustem i Radúzem, byl králem Learem i Igorem Hnízdem. Byl lecčíms, ale stále zůstával mužem a klukem s nestárnoucí duší a kouzlem, které se nedá naučit ani vypočítat. Lidé ho poslouchali, i když mlčel, a nezapomněli na něj, ani když odešel na spoustu let do světa na zkušenou. Ale to pohádkoví Honzové dělají a on přesně takovým pohádkovým Honzou byl… Biografie z pera Marie Formáčkové přibližuje životní peripetie renomovaného umělce, který vystudoval pražskou DAMU, stal se nejmladším členem činohry Národního divadla a uznávaným filmovým hercem. Životní i uměleckou dráhu mu však zkomplikovala složitá doba.

Neil Patrick Harris, Zdík Dušek
Kouzelnická parta. Příběh druhý

Duchové, kouzla, nadpřirozeno a dobrodružství v podání populárního herce a kouzelníka! Na těžké chvíle strávené v sirotčinci by Leila nejraději zapomněla. I když – k něčemu nakonec dobré byly. Přetavila svoji nevýhodu ve výhodu a stala se mistryní úniků. Před záhadou spojenou s příjezdem známé okultistky však jen tak neunikne. Dokáže Kouzelnická parta zabránit útokům šílených opic a vyhnat duchy z hotelů, ve kterých straší? Naši přátelé udělají pro záchranu města vše, co je v jejich silách. Jen aby nezapomněli ochránit i sami sebe!

Harris, Neil Patrick
Kouzelnická parta

Kouzla a dobrodružství v podání populárního herce a kouzelníka! První díl nové fantastické série, která má spoustu triků v rukávu. Pouliční kouzelník Carter je na útěku. Nečeká, že v ospale vyhlížejícím městečku najde nové přátele a kouzla. Pak ale do města přijede chamtivý B. B. Bosso se svou bandou nepoctivých kejklířů. Plánuje využít své kouzelnické schopnosti, ošálit místní a okrást je. Carter se však ve správný čas seznámí s místním iluzionistou Dantem Vernonem a jeho pěti přáteli. Tato kouzelnická parta všem ukáže, že triky mohou pomáhat a sloužit dobré věci!

Petr Král, Jiří Král, Pavla Filip Navrátilová
Jirka : 2. výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále

Pokračování výběru toho nejlepšího z komiksů JIRKA. Kniha obsahuje celkem 32 příběhů z komiksů z let 2017–2019. Příběhy mají většinou výchovný charakter, objevuje se v nich postava Jirky, jeho sestry Katky a psa Arona. Kniha je určena čtenářům od 7 let.

Dospělí - beletrie
Halina Pawlowská
Takhle jsem si to teda nepředstavovala

Kdo z vás jste si představoval, že až přestanete šílet s kariérou, budete prožívat nádherné, bezstarostné dny? Myslím, že nejsem sama, kdo se domníval, že už má nárok na to, aby si pohodlně cestoval, chodil po výstavách a okopával zahrádku. Copak by mne napadlo, že místo toho dostanu nabídku k sňatku na urologii, že budu ošetřovat manželku svého milence, nebo že k výročí mi muž mého srdce věnuje kleštičky na křepelčí vajíčka?!