Sparks, Nicholas
Země snů

Oplatí se riskovat pro svůj sen vše? A je možné nechat minulost za sebou? Colby Mills se kdysi chtěl věnovat hudbě. Jeho touhy však jednoho dne zastavila tragédie. Teď sice vede především malou rodinnou farmu v Severní Karolíně, ale využil nabídky hrát v baru U Bobbyho v St. Pete Beach na Floridě, aby si na chvíli odpočinul od povinností. Tam také potká Morgan Leeovou a jeho svět se obrátí vzhůru nohama. Opravdu musí svůj život zasvětit jenom práci na farmě? Ve stejné době, v jiném městě, si Beverly bolestně uvědomuje, že musí utéct od násilnického manžela. Ví, že si už kvůli svému malému synovi musí dát život dohromady. Peníze dochází a nebezpečí narůstá, Beverly proto učiní zoufalé rozhodnutí, které přepíše vše, o čem věděla, že je pravda…

Dospělí
Lisa Regan
Vražedná temnota

Sedmý díl ze série Lisy Reganové s názvem Vražedná temnota přináší Josii Quinnové další zapeklitý případ. V tábořišti v lese se najdou dvě mrtvá těla manželů. Josie musí porazit nejen svoje démony. Zvládne najít cestu z temnoty dřív, než zemře někdo další?

Caplin Julie
Vinice ve Francii

Hattie má zlomené srdce, a tak když se jí naskytne příležitost pracovat na krásném sídle v oblasti Champagne, neváhá ani vteřinu a koupí letenky rychleji, než vyletí zátka z lahve šampaňského. Vítané rozptýlení jí poskytuje charismatický Luc, se kterým podniká výlety po okolí, navštěvuje trhy s delikatesami a užívá si pikniky mezi řádky vinné révy.

Dospělí
B. A. Paris, Karolina Medková
Vězeňkyně

Anglická autorka psychologických thrillerů využívá ve svém novém románu motivy klaustrofobie a únosu, které téměř virtuózně propojuje. Amélie se o sebe vždy uměla postarat - když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vlastně vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se probudí uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.

Pro čtenáře od 9 do 12 let
Arden Katherine
Temné vody

Třetí kniha hororové série pro děti přináší známé trojici kamarádů nový návrat do světa za mlhou.Brian, Coco a Ollie se nepřestávají bát přízraku usměvavého muže a stejně tak nepřestávají v duchařských knihách hledat vysvětlení toho, co se jim na podzim stalo, a nápovědu, jak z toho bludiště uniknout. Po dlouhé zimě strávené převážně pohromadě, zalezlí na co možná nejbezpečnějších místech, se zjara radostně chopí příležitosti vyrazit si s rodiči Ollie a Coco a kapitánem Dimmondsem na výletní lodi Cassandra na místní Champlainské jezero, ve kterém podle legendy žije příšera Champík. Jenomže Champík není tak přátelský chlapík, jak by se podle jeho jména dalo usuzovat. A loď zdaleka není bezpečné místo. V dalším z jejich dobrodružství se k nim připojí i Brianův dávný kamarád Phil, na kterého ale Brian v poslední době neměl moc času. Znovu se ocitnou ve světě za mlhou, znovu jim půjde o život a tentokrát to možná jeden z nich odskáče.