Thrillery
Hausmannová, Romy
Myšlenky vraha

Celých čtrnáct let jsou unášeny dívky ve věku šesti až deseti let. K jejich mrtvolám ukazují cestu červené stuhy přivázané na stromech. Policie se pachateli dlouhou dobu nemůže dostat na stopu. Nakonec jednoho večera zatkne Waltra Lesniaka, mezinárodně proslulého profesora filozofie a antropologie. Je obviněn z deseti vražd nevinných dětí a bulvární média mu dají přezdívku „Profesor smrt“. Jeho dcera Ann je přesvědčená o otcově nevině a rozhodne se ji prokázat. Vydává se na pouť do nejtemnějších zákoutí lidské duše…

Pro čtenáře od 9 do 12 let
Nancy, Springer
Případ zlověstných kytic

Každý ví, že doktor Watson je pravou rukou Sherlocka Holmese, takže když se ztratí, je to šok. Enola by tomu ráda přišla na kloub, stále se však skrývá před svými bratry a nechce riskovat odhalení. Když se ale dozví, že do domu Watsonových byla doručena podivná kytice, hodí obavy za hlavu. Jen ona totiž ví, že obsahuje květiny symbolizující smrt! Je potřeba najít odesílatele – a to hned. Jinak hrozí, že doktora Watsona už nikdy nikdo nespatří.

Romány pro ženy
Bachová, Tabea
Dům hedvábí - Intriky

Angela je šťastná. Ve Vittoriovi našla skvělého partnera a tkalcovna vzkvétá. Tenhle úspěch ale zakolísá, když se náhle objeví neznámý konkurent. Navíc Angela naráží na odmítavost Vittoriovy matky. Zřejmě by jako snachu mnohem raději viděla atraktivní architektku Tizianu, s níž si byl její syn před časem velmi blízký. Dokáže Angela zachránit Dům hedvábí a zároveň bojovat o svou velkou lásku?

Historické romány
Borská, Ilona
Doktorka z domu Trubačů

Literární zpracování životních osudů české lékařky Vlasty Kálalové.Životopisný román líčí pohnuté osudy české lékařky, která ve dvacátých letech 20. století založila v Bagdádu československou nemocnici. Odhodlaná cesta za vytčeným cílem přivedla mladou lékařku do exotického prostředí, kde také mimo jiné usilovala o vznik ústavu pro výzkum tropických chorob.

Pro čtenáře od 9 do 12 let
Pavlásek, Lukáš
Bláznivá škola

Knížka plná veselých a neuvěřitelných příběhů ze školy s vtipnými ilustracemi.Tahle škola vás bude bavit! No uznejte sami, kde jinde byste si mohli při hodině přírodopisu vše vyzkoušet na vlastní kůži? Třeba strčit hlavu do lví tlamy. Nebo vypěstovat na školní zahradě smradlavku bláznivku obecnou. Už jste někdy potkali paní učitelku, která po vás vše opakovala, nebo šprta, který vyšprtal všechny učebnice, až v nich nezbylo ani jedno písmenko? Ne? Tak na této škole máte jedinečnou šanci.