Jodi Picoult, Marcela Nejedlá
Kéž bys tu byl

Diana O'Tooleová má plán. Ve třiceti se vdá, do pěti let se jí narodí děti, odstěhuje se na předměstí New Yorku a zároveň bude stoupat po kariérním žebříčku v nelítostném světě uměleckých aukcí. Ještě není zasnoubená, ale ví, že její přítel, lékař Finn, se chystá požádat ji o ruku na jejich romantické cestě na Galapágy – několik dní před jejími třicátinami. Naprosto skvělé načasování! Jenže pak se ve městě objeví neznámý virus a v předvečer odjezdu jí Finn oznámí, že musí zůstat. Přesvědčí však Dianu, aby na jejich vysněnou dovolenou odjela alespoň ona... Ta to neochotně udělá, ale vzápětí se vše pokazí. Celý ostrov je v karanténě, kde Diana uvízne. Zcela izolovaná se musí vydat za hranice své komfortní zóny. Pomalu si vytváří vztah ke zdejší rodině, jejich potomkovi, který skrývá tajemství... Diana se tak ocitá v situaci, kdy přehodnocuje své vztahy, svá rozhodnutí i sebe samou – a přemýšlí, zda po návratu domů nebude někým úplně jiným.

Ciprová, Oldřiška
Kateřina z Poděbrad : zkouška lásky

Historický román zachycuje v osobitém autorském zpracování Oldřišky Ciprové osudy Kateřiny z Poděbrad, dcery českého krále Jiřího z Poděbrad, a jeho první manželky Kunhuty ze Šternberka.Mladičká Kateřina z Poděbrad je provdána za uherského krále Matyáše Korvína. Její dvojče, saská vévodkyně Sidonie, jí závidí postavení královny, dokonce ji v hádce zraní. Když jede do Uher sestřino zranění vysvětlit, tváří v tvář krásnému Matyášovi ztratí odvahu i chuť přiznat, kdo je. Zastoupí sestru po jeho boku... i v jeho loži.

Veronika Moreira
Hraběnka a císař

V době, kdy hraběnka Kateřina Stradová porodí císaři Rudolfu II. prvorozeného syna, přichází na dvůr výstřední alchymista Edward Kelley, jehož osobní setkání s krásnou a inteligentní Kateřinou nenechá chladným. Brzy se ale komnatami začne šířit podezření o tajemném spiknutí. Dokáže Kateřina spiklence odhalit a navždy získat císařovo srdce?

Matt Haig, Chris Mould, Michala Marková
Holka, která zachránila Vánoce

Jestliže měla kouzla svůj začátek, mohlo by se stát, že jednou taky skončí? Je Štědrý den, ale malé kominici Amélii Darreckové není ani trochu do skoku. Trčí zavřená ve sklepení robotárny pana Plazila a pomalu ztrácí naději, že jí Otec Vánoce splní přání a vysvobodí ji. Jenže to byla právě ona, kdo v Otce Vánoce uvěřil jako první. A jelikož Amélie teď věřit přestává, jsou Vánoce v ohrožení. Proto ji Otec Vánoce musí najít. S pomocí elfů, osmispřežení sobů, královny Viktorie a taky jistého pána jménem Charles Dickens se ji vydává hledat. Je nejvyšší čas… Přeloženo do 23 jazyků. Pokračování bestselleru Kluk jménem Vánoce. Od autora bestselleru Půlnoční knihovna.

Filip Rožek
Gump: Jsme dvojka

Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projdou příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. Knížka pro všechny, kteří dokážou číst ze psích očí, ale i pro ty, kteří to zatím neumějí a nebo nevěří, že je to možné.