Lucinda Riley, Jana Jašová
Tajemství černé orchideje

Dva prolínající se příběhy: první se odehrává v současnosti na norfolkském panství Wharton Park, kam se hlavní hrdinka vrací po rodinné tragédii, druhý je o jejím dědečkovi, který v roce 1941 pobýval jako válečný zajatec v táboře Čangi u Singapuru.Julia se po tragické havárii, při níž zahynuli její manžel a malý syn, vrací do míst svého dětství. Krajina kolem norfolského panství Wharton Park se pro ni stává útočištěm před okolním světem a vzpomínky na milovaného dědečka, pěstitele orchidejí v panských sklenících, jí dodávají sílu i v okamžicích nejhlubšího zoufalství. Navíc se ve Wharton Parku objevuje nový dědic panství, milý a laskavý muž, který tají podobné šrámy na duši jako Julia. Jejich zpočátku opatrná náklonnost se brzy mění v hlubší cit, ale Julia se mu brání, protože má pocit, že ztratila právo na štěstí. Majitel panství při rekonstrukci starého šlechtického sídla narazí na ukrytý deník Juliina dědečka. Když Julia odveze zápisky babičce Elsie, která se odstěhovala z Wharton Parku brzy po manželově smrti, Elsie se navzdory dávným slibům rozhodne, že je načase svěřit vnučce pravdu.

Marie Laval, Blažena Kukulišová
Tajemství sídla Bellefontaine : nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí

Milostný příběh z francouzské Provence o mladé ženě, která si zřizuje penzion ve starém tajemném domě a seznamuje se s přitažlivým vévodou.Mladá Angličanka Amy se rozhodne přestěhovat na francouzský venkov a ve starém domě provozovat penzion. Neodradí ji ani strašidelná pověst, kterou dům má. Netrvá však dlouho a začnou se dít podivné věci. Na zahradě vidí tajemná světýlka, na dveřích najde přitlučeného králíka a sužují ji zlé sny. Poté, co na zahradě najde starobylou sochu, začne se seznamovat s temnou historií místa. Naštěstí se jí dostává pomoci od arogantního, ale přitažlivého aristokrata z nejluxusnějšího hotelu v okolí.

Riley, Lucinda
Olivovník

Jako mladičká dívka strávila Helena kouzelné léto u svého kmotra Anguse na Kypru a poprvé v životě se tu zamilovala. Po letech se teď do starobylé vily Pandory vrací a doufá, že v malebné hornaté krajině plné vinic a olivových hájů prožije s manželem a třemi dětmi podobné idylické léto jako kdysi. Hned po příjezdu do domu, který jí její kmotr, bývalý velitel britské vojenské posádky odkázal, však zjišťuje, že se stále víc zaplétá do pavučiny tajemství, jež úzkostlivě tajila před svým mužem Williamem a třináctiletým synem Alexem. Minulost ji tu však dostihuje na každém kroku a zahání do slepých uliček, z nichž není úniku.

Link Charlotte
Osamělá noc

Ladislav Zibura
Prázdniny v Česku

Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi.