Hoover, Colleen
Odvrácená tvář lásky

Román americké autorky se odehrává v San Francisku, kde se rozvíjí vztah mezi vysokoškolskou studentkou a pilotem. Třiadvacetiletá zdravotní sestra Tate Collinsová, která získala v San Diegu bakalářský titul, přijíždí do San Franciska, kde chce pokračovat v magisterském studiu, aby mohla pracovat jako odborná sestra na anesteziologii. Ubytuje se v centru města u svého staršího bratra Corbina, pilota aerolinií. Osudným se jí stane seznámení s jeho sousedem a kolegou Milesem Archerem. Od první chvíle jsou k sobě neodolatelně přitahováni. Nepřístupný a zasmušilý muž, poznamenaný traumatizujícím zážitkem před šesti lety a stíhaný pocity viny, se ale brání citům. Může se jejich zpočátku nezávazný vztah, založený pouze na sexu, změnit v opravdovou lásku?

Historické romány
Weirová, Alison
Šest tudorovských královen. Kateřina Parrová : šestá manželka

Závěrečná část série o tudorovských královnách přibližuje životní příběh Kateřiny Parrové, šesté manželky anglického panovníka Jindřicha VIII.Roku 1542 nechal král Jindřich VIII. popravit svou pátou manželku Kateřinu Howardovou. Nato upřel svůj zrak na dámu o poznání zralejší – dvakrát ovdovělou, vzdělanou a příjemnou Kateřinu Parrovou. Třicetiletá, bezdětná Kateřina se svazku s Jindřichem děsí – vždyť nechal popravit dvě ze svých manželek a další dvě zapudil. Navíc je starý a tlustý. A ona miluje Toma, králova švagra, který je mladý a krásný a chce si ji vzít. Krále však nelze odmítnout, a tak se Kateřina stává proti své vůli královnou, odhodlána být Jindřichovi dobrou manželkou, milující matkou jeho dětem a laskavou paní všem poddaným. Je tu ovšem ještě něco, co ji přimělo říci králi ano: touha hájit reformovanou víru před intrikami katolické dvorské kliky. To se jí málem stane osudným, avšak díky své inteligenci a schopnostem se jí podaří nebezpečnou situaci ustát a krále ve zdraví přežít.

Leylah Attar
53 dopisů pro mou lásku

Tohle není typická romance. Není černobílá. Linie se protínají. Zdi se bortí. To dobré se mění na špatné. A to špatné se mění na velmi, velmi dobré. Shayda Hijaziová – dokonalá manželka, dokonalá matka, dokonalá dcera. Třicet pět let hrála podle pravidel, polykala tajemství, pohřbívala sny a dělala všechno pro to, aby držela rodinu pohromadě. Shaydu Hijaziovou čeká setkání s tou jedinou věcí, která to celé může rozbít, s tou jedinou věcí, která jí vždycky byla odepřena – s láskou. Troy Heathgate – nezkrotný, vzrušující, nebezpečný. Muž, který si dělá přesně to, co chce. Život se sklání před jeho přáním. Dokud se nesetká s něčím, kvůli čemu by se všeho vzdal, ale nemůže to mít. Narodili se ve stejný den v opačných koutech světa, ale jejich cesty se protnou. A nic už není jako dřív.

Waxman, Abbi
Zahrada nových začátků

Po dešti vždycky vysvitne slunce. Nevěříte? Lilian přišla o manžela a zůstala sama se dvěma malými dcerami. Už tři roky se s tím snaží smířit a útěchu nachází mimo jiné ve své práci ilustrátorky, kvůli které navštěvuje zahradnický kurz. Tam se nejen učí pěstovat zeleninu, ale také poznává svéráznou skupinku studentů a sympatického instruktora Edwarda, který v ní probudí touhu po blízkosti, ale i pocity viny. Zvládne Lilian překonat manželův odchod a začít znovu?

Pro čtenáře od 12 do 15 let
Vopěnka, Martin
Spící spravedlnost

V pokračování trilogie sledujeme další osudy čtyř sourozenců, kteří se snaží odhalit, co stojí za záhadným spánkem, který postihl v minulé knize všechny rodiče.Téměř všichni rodiče se už probudili. Také rodiče sourozenců Kryštofa, Kristýny, Emy a Samuela už nespí. Vše se ale jen pomalu vrací do starých kolejí. Nefunguje ekonomika, vázne zásobování, neučí se ve školách. Dětem ale nejvíc vadí, že dospělí mají malou chuť pátrat po zločincích a únoscích dětí z doby, kdy sami spali. Navíc mají pocit, že jim dospělí, kteří předchozí dobu nezažili, vůbec nerozumějí. Děti se rozhodnou založit dětský parlament, aby je rodiče museli začít brát vážně. Zároveň se snaží zjistit, proč vlastně všichni rodiče usnuli a zdali nehrozí, že se záhadné usnutí bude opakovat.