Detektivky
Felix Francis, Ivan Ryčovský
Vinen, či nevinen

Bill Russell je zrovna na dostizích, kde působí jako dobrovolný stevard, když mu policie oznámí, že se jeho nejhorší noční můra stala skutečností – jeho milovaná žena byla nalezena mrtvá. Skutečným šokem ovšem je to, že Amelie byla zavražděna a že se hlavním podezřelým v ostře sledovaném případu stává on sám…

Historické romány
Jacobi, Charlotte
Impérium snů

Hamburk, 1929. Sestry Hertha a Lucie zdědily od svých kmoter prosperující parfumerii Douglas, kde s nimi celá léta pracovaly. Chtějí úspěšně pokračovat v životním díle svých kmoter i v budoucnu. Když však udeří celosvětová hospodářská krize a vítězí nacionalistická politika, musí urputněji než kdykoli předtím bojovat o to, aby i nadále mohly předávat světu kouzlo vůní. Zažijte parfumerii Douglas v době krachu na burze i v době prosperity. Dozvíte se, jak hamburské impérium zvládlo nové výzvy.

Halina Pawlowská
Rande

Krátké i dlouhé povídky Haliny Pawlowské. Pamatujte si, že když na prvním rande mluvíte jen o sobě, tak druhé rande už nebude!Je něco jiného jít na rande, když je vám čtrnáct, než když vám je přes padesát. Je něco jiného myslet si, že všechno, včetně toho rande, je tak nějak na zkoušku, a že to buď báječně dopadne, nebo ne… Když je vám víc než padesát a máte rande, víte skoro jistě, že to nevyjde, ale přesto je ve vás absurdní naděje, že třeba, navzdory všem okolnostem, pravděpodobnosti, zkušenostem, vás čeká něco úchvatného a vy jdete na rande s odhodláním člověka, který dostal k narozeninám zážitkový dárek a je přinucen skočit s padákem, i když se mu vůbec nechce!

Donna Ashcroftová
Vánoce na skotském hradě

Vítejte v malebné skotské vesničce, kde se balí první vánoční dárky a z nebe se potichu snášejí sněhové vločky

Pro čtenáře od 9 do 12 let
Suchanek Andreas
Portál času

Od chvíle, kdy Lukáš objevil Šeptající les, je jeho život jedno velké dobrodružství. Společně se svými přáteli - odvážnou vílou Štěstěnkou, její kočkou Panči, zvídavým menokem Ranim a novou kamarádkou Ellou - zabředávají stále hlouběji do tajů lesa. Tentokrát se dokonce vydají na cestu časem. Po pečlivých přípravách, jako je například výroba šeptajícího prášku, může jejich putování do minulosti začít. Poslání má jasný cíl: najít a získat klíč k odstranění magické kletby a osvobodit profesora. Jejich výlet není však tak snadný, jak se na první pohled může zdát. Musejí se vypořádat s řadou nástrah, ocitnou se tváří v tvář svému nepříteli, mocnému černokněžníkovi, najdou ale i nové přátele a odpovědi na některé své otázky. Když už mají cíl na dosah ruky, ukáže se, že celá ta věc má ale háček... Podaří se Lukášovi a jeho přátelům dosáhnout cíle a porazit černokněžníka?